Długoletnia trwałość naszych naturalnych kożuchów

person Wysłane przez: Emoris list W: Kożuchy Opublikowane: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetlenia: 1209

Wbrew temu co mogłoby się wydawać, kożuchy nie wyszły z mody i nadal są chętnie kupowane przez panie i panów. Prawdziwy, skórzany kożuch to najlepsza odzież wierzchnia na mroźną zimę. Świetnie chroni przed chłodem, wiatrem i wilgocią. Jednocześnie jego wygląd jest bardzo elegancki i może podkreślać powagę osoby, która go nosi.

Kożuchy z naturalnej skóry – o czym pamiętać?

Z jakiego gatunku skóry produkowane są kożuchy? Najczęstszym wyborem jest oczywiście skóra kożuchowa owcza. Ma ona wiele zalet, przede wszystkim jest bardzo ciepła i przyjemna w dotyku. Nie można jednak zapominać o tym, że podobnie jak skóra licowa, również skóra owcza musi być odpowiednio pielęgnowana. Bez tego szybko może stracić swój szlachetny wygląd i stać się mało estetyczna. Na czym polega pielęgnacja skóry owczej? Przede wszystkim na niedopuszczaniu do uszkodzeń mechanicznych oraz zawilgocenia. Skórę taką warto również pielęgnować specjalną szczotką gumową, która zapewnia świeży wygląd, a także usuwa powierzchniowe zanieczyszczenia, jak kurz i brud, nie dopuszczając do wbijania się go środka skóry. Jeżeli będziemy przestrzegać tych podstawowych zaleceń, można być pewnym że skórzany kożuch będzie nam służyć przez kilka kolejnych lat, nie nosząc żadnych śladów uszkodzeń.

Kożuchy impregnowane

Kupując kożuch naturalny liczymy na to, że będziemy w nim chodzić nie tylko w czasie słonecznej zimy, ale również wtedy, kiedy pada śnieg lub deszcz. Co w tym przypadku ze skórą, która jak wiemy jest wrażliwa na działanie wilgoci? W takich przypadkach należy wybierać kożuchy, których skóra jest impregnowana warstwą specjalnej folii. Zabezpiecza ona szlachetną skórę przed wilgocią, nie wpływając na jej wygląd zewnętrzny. Skóra w dalszym ciągu zachowuje swój naturalny wygląd. Zaletą takich folii pokrywających skóry zamszowe jest nie tylko ochrona przed wilgocią, ale również zabezpieczenie skóry przed zabrudzeniem. Ewentualne zanieczyszczenia są o wiele łatwiejsze i szybsze do usunięcia z folii i nie wnikają do środka skóry.

Sprawdź nasze wszystkie modele w kategorii damskie kożuchy

Sprawdź nasze wszystkie modele w kategorii męskie kożuchy

Komentarze

Brak komentarzy

Twój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło