Jak dbać o naturalną kurtkę skórzaną?

person Wysłane przez: Emoris list W: Kurtki skórzane Opublikowane: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetlenia: 3725

Kurtka ze skóry naturalnej to obiekt pożądania wielu mężczyzn i kobiet. Kiedy już staniem się szczęśliwymi jej posiadaczami, warto wiedzieć jak prawidłowo o nią dbać. Zapewniając jej odpowiednią ochronę i pielęgnację, możemy być pewni że kurtka odwdzięczy się nam znacznie dłuższą trwałością i pięknym wyglądem, mimo upływu kolejnych lat.

Wilgoć – skóra tego nie lubi

Skórzane kurtki bardzo nie lubią wilgoci. Dlatego lepiej ich nie ubierać, kiedy pada mocny deszcz. Jeżeli już się zdarzy że kurtka skórzana ulegnie zamoczeniu, musimy ją odpowiednio wysuszyć. Nie należy tego robić poprzez wieszanie na rozgrzanych kaloryferach, gdyż skóra może wówczas się kurczyć i tracić swoją elastyczność. Efektem tego będą spękania i tzw. grębienie materiału. Zamiast tego kurtkę należy rozwiesić na wieszaku w dobrze wentylowanym pomieszczeniu i pozostawić ją do samoczynnego wyschnięcia. Aby przyspieszyć ten proces, nadmiar wilgoci z zewnętrznej strony kurtki można zebrać przy pomocy suchej, miękkiej szmatki.

Czyszczenie kurtek skórzanych

Kurtki ze skóry naturalnej nie powinniśmy również prać w pralkach automatycznych. Wysoka temperatura w połączeniu z detergentami może doprowadzić do utraty wytrzymałości skóry i jej sztywnienia oraz skurczenia się. Jak zatem skórzana kurtka powinna być czyszczona? Odpowiednia, a zarazem zalecana przez fachowców metoda to użycie wilgotnej szmatki, którą będziemy usuwać plamy, tak aby skóra nie uległa przemoczeniu. Pamiętajmy również o tym, że zabrudzenia i plamy usuwamy od razu, kiedy są świeże. Pozwala to oczyścić skórę bez ryzyka jej uszkodzenia czy odbarwienia.

Kurtka skórzana i perfumy

Czy widzieliście kiedyś skórzaną kurtkę, która przy kołnierzu miała inny kolor niż cała reszta? Zastanawialiście się czym jest to spowodowane? Znamy odpowiedź. To wszystko przez stosowanie perfum na bazie alkoholu. Perfumowanie się w ubranej kurtce sprawia, że część kosmetyków spada na powierzchnię skóry, doprowadzając do jej odbarwienia. Dlatego kosmetyki, w tym przede wszystkim perfumy aplikujemy wtedy, kiedy kurtka jest zdjęta i bezpiecznie wisi na wieszaku.

Przechowywanie kurtek

Jak należy przechowywać kurtkę ze skóry, aby nie traciła ona swojego oryginalnego kształtu? Przede wszystkim należy pamiętać, aby kurtkę skórzaną zawsze odwieszać na wieszaku. Powinien to być wieszak, który nie wypycha ramion. To dzięki niemu skóra nie ulega odkształceniu i będzie przez długi czas dopasowywać się do sylwetki naszego ciała, na którą została skrojona i uszyta na miarę. Skórzane kurtki nie powinny również być wieszane na haczyku lub bezładnie rzucane na kanapę. Przebywając w takiej pozycji przez dłuższy czas, ulegną odkształceniu, a na materiale pojawią się fałdy oraz załamania.

Komentarze

Brak komentarzy

Twój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło