Jak poprawnie zdjąć miarę na kurtkę skórzaną lub kożuch

person Wysłane przez: Emoris list W: Poradniki Opublikowane: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetlenia: 4777

Gdy wybieramy skórzane kurtki lub kożuchy zdajemy sobie z tego sprawę że rozmiar musi być dopasowany do sylwetki i budowy ciała. Aby odzież skórzana odpowiednio leżała na Państwa ciele, istotne jest prawidłowe zdjęcie wszystkich istotnych wymiarów i przesłanie nam ich. 

Zrobienie tego w sposób niedokładny może skutkować tym, że kurtka będzie zbyt obcisła lub luźna. Ani w pierwszym, ani w drugim przypadku nie jest to dobre. Kurta lub kożuch, który zbyt mocno opina sylwetkę będzie krępować ruchy i sprawiać że poczujemy się mało komfortowo. Jest to szczególnie kłopotliwe zimą, kiedy mamy na sobie grubsze swetry lub bluzy. Również zbyt luźna kurtka czy kożuch nie jest odpowiednim wyborem. Po pierwsze będzie tracić proporcje i nieestetycznie układać się na naszej sylwetce. Po drugiej, nadmiar materiału sprawia, że pomiędzy kurtką a naszym ciałem pojawiają się szczeliny, przez które ucieka ciepło naszego ciała. Oznacza to, że pomimo bycia ubranym w ciepłą, skórzaną odzież, i tak dojdzie do wychłodzenia organizmu.

Jak tego uniknąć? Oczywiście poprzez prawidłowe zdjęcie miary i przekazanie nam wyników pomiaru. Na tej podstawie przygotujemy dla Państwa zamówione ubrania.

Wzrost – mierzymy się dokładnie od stóp aż po czubek głowy, oczywiście w pozycji stojącej i zachowując wyprostowaną sylwetkę ciała. W celu uzyskania dokładnego pomiaru można na ścianie zaznaczyć kreską czubek głowy, a następnie zmierzyć odległość od podłogi do kreski. Oczywiście mierzymy się bez obuwia.

Długość rękawa – zbyt krótkie lub za długie rękawy nie wyglądają dobrze w żadnym ubraniu. Szczególnie jeśli ma to być skórzana kurtka, płaszcz lub kożuch. Aby zapewnić idealne dopasowanie rękawów, należy zdjąć miarę z ręki. W tym celu mierzymy na wyprostowanej ręce odległość od nadgarstka do barku, a dokładnie miejsca tuż po jego załamaniu – jak na rysunku.

Obwód klatki piersiowej – jest to jeden z istotniejszych wymiarów, zarówno w przypadku pań, jak i panów. Nieprawidłowo zmierzony obwód klatki piersiowej sprawi, że kurtka może nadmiernie nas opinać, a czasami utrudniać nawet zapięcie zamka. Z drugiej strony, zbyt luźna odzież w tym miejscu będzie nieestetycznie się układać w postaci worka. Prawidłową miarę zdejmuje się na wdechu, kiedy klatka piersiowa rośnie napełniona powietrzem, osiągając swój maksymalny rozmiar.

 Obwód w pasie – może się wydawać po co komu obwód w pasie, skoro zamawiamy kurtkę lub kożuch. Otóż nie. W przypadku kurtki będzie to wymiar jej dolnej krawędzi. Jeszcze ważniejszy jest on dla kożucha, który jest oczywiście dłuższy od kurtki. Obwód pasa, podobnie jak obwód klatki piersiowej mierzymy elastyczną miarą krawiecką. Pamiętajmy również o tym, że pas jest na wysokości pępka, a nie poniżej. To co poniżej, będzie natomiast obwodem bioder.

Obwód bioder – to już ostatnia pomiar, który należy zdjęć ze swojego ciała i zapisać na kartce. Mierząc biodra, zwracamy uwagę na to, aby miara była na całym obwodzie ustawiona na równej wysokości, co jest gwarancją uzyskania prawidłowego pomiaru. 

Luz - Wszystkie wymiary proszę podać bez podawania luzu czyli mierzymy się ciasno np. Na bluzę tzw. Luzy dodajemy we własnym zakresie polegając na naszym doświadczeniu.

wymiary.jpg

Pomoc w zdjęciu miary krawieckiej

Wszystkie pomiary zapisujemy na kartce lub uzupełniamy je w polu na karcie produktu (szycie na miarę/personalizacja). Jeżeli obawiają się Państwo, czy uda Wam się prawidłowo zdjąć miarę krawiecką dla kurtki lub kożucha, mamy dobrą wiadomość. Pomagamy wszystkim klientom w tym zadaniu. Robimy to zarówno poprzez przygotowanie specjalnej instrukcji graficznej z sylwetką człowieka, na której zaznaczymy miejsca, w których trzeba przyłożyć miarę, by uzyskać prawidłowy pomiar lub poprzez profesjonalne doradztwo naszych pracowników.

W razie problemów z dobraniem rozmiaru prosimy o kontakt telefoniczny 517-517-198 lub email sklep@emoris.pl

Komentarze

Brak komentarzy

Twój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło