Kożuch naturalny czy kurtka skórzana – co wybrać?

person Wysłane przez: Emoris list W: Poradniki Opublikowane: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetlenia: 1543

Kożuch czy kurtka? Oto jest pytanie! Jeśli nie potrafisz udzielić na niego odpowiedzi, pomoże Ci w tym nasz poradnik. Dowiesz się z niego dla kogo lepszym wyborem będzie praktyczna i uniwersalna kurtka skórzana, a kogo bardziej ucieszy cieplutki, zimowy płaszcz ze 100% skóry naturalnej.

Kurtka ze skóry – wariant prawie całoroczny

Kurtka to jeden z podstawowych rodzajów odzieży wierzchniej. Jej zadaniem jest ochrona przed chłodem, wiatrem. Jest uniwersalnym dopełnieniem każdego męskiego i damskiego stroju, niezależnie od pory roku. Kurtki mogą mieć wygląd sportowy, elegancki lub casual, czyli codzienny. Kurtka skórzana świetnie wpisuje się w ten nurt, dając wiele możliwości użytkowania. Kurtka z naturalnej skóry jest odpowiednim wyborem zarówno do codziennego noszenia, jak i na nieco bardziej oficjalne uroczystości. Kurtka ze skóry jest najczęściej wybierana przez osoby, które lubią swobodny i niezobowiązujący styl ubierania się, doceniają komfort płynący z lekkości tej formy ubrania oraz tego, że nie krępuje ona ruchów. Skórzana odzież wierzchnia, a do takich zalicza się oczywiście kurtka, łatwo komponuje się z obuwiem sportowym czy jeansowymi spodniami. Pozwala to tworzyć rozmaite stylizacje odzieżowe stosunkowo niewielkim kosztem.

Warto również wspomnieć o tym, że kurtka skórzana może być alternatywą dla kożuchów. Jak to możliwe? Między innymi z tego powodu, że bez trudu można kupić kurtki skórzane z podpinką lub dodatkowym ociepleniem w postaci wszytej pianki. Takie kurtki znajdą Państwo w ofercie naszej firmy.

Kożuch naturalny– ciepła propozycja na mroźne dni

Kiedy zima za oknem, temperatury mocno spadają poniżej zera, a wrażenie chłodu potęguje lodowaty wiatr, nie ma lepszej propozycji ubrania niż naturalny kożuch. Jego wydłużony krój bardzo dobrze chroni dolną część pleców przed wychłodzeniem, zapewnia również ochronę przed chłodem udom. Kożuchy świetnie izolują od wiatru, który nie może przedostać się przez zwartą strukturę naturalnej skóry. Staranne wykończenie, a przede wszystkim mocne i gęsto wykonane szwy sprawiają, że pomiędzy ciałem a wewnętrzną stroną kożucha tworzy się coś w rodzaju poduszki cieplnej, która dodatkowo ogrzewa ciało. Dla wyjątkowych zmarzluchów polecamy kożuchy z futerkiem. Wykończony w ten sposób kołnierz lub rękawy nie tylko wygląda atrakcyjniej, ale również pozwala zapewnić jeszcze większy komfort termiczny zimą.

Udzielając zatem odpowiedzi na pytanie co wybrać: kożuch czy kurtkę, informujemy. Jeżeli ma to być odzież prawie całoroczna, odpowiednim wyborem jest kurtka ze skóry. Jeśli natomiast szukamy czegoś stricte zimowego, to kożuch najlepiej sprawdzi się na mroźne, zimowe dni i wieczory.

Komentarze

Brak komentarzy

Twój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło