Kożuch naturalny - Prozdrowotne właściwości naturalnych skór owczych

person Wysłane przez: Emoris list W: Kożuchy Opublikowane: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetlenia: 2495

Kożuchy z naturalnych skór, zarówno męskie, jak i damskie, od wieków cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Do dnia dzisiejszego stanowią ponadczasowy element garderoby pań i panów. Nowoczesne kożuchy naturalne dostępne w Emoris.pl cechują się wyjątkową estetyką wykonania i są niezastąpionymi okryciami wierzchnimi przeznaczonymi na mroźną porę roku. Zapewniają doskonałą ochronę przez zimnem, wiatrem i niekorzystną aurą. Nasze kożuchy naturalne, proponowane w niezwykle szerokim asortymencie, w różnych fasonach i kolorach oraz o rozmaitej długości, wpisują się doskonale w nowoczesne trendy modowe i pasują do większości stylizacji.

   

Co wspólnego ma kożuch naturalny ze zdrowiem?

Zapewne nie wszyscy wiedzą, że kożuchy naturalne, oprócz idealnego komfortu termicznego i nowoczesnego wyglądu, posiadają szereg właściwości prozdrowotnych. Naturalne skóry owcze neutralizują niekorzystne dla naszego organizmu bakterie, działają kojąco na dolegliwości bólowe, zapewniając przyjemne ciepło. Skóra owcza położona na podłodze w domu lub powieszona na ścianie sprawdza się jako neutralizator żył wodnych oraz jako pochłaniacz fal elekromagnetycznych.

    

Wiekowa tradycja

W gospodarstwach domowych skóry owcze są wykorzystywane od wieków. Służą nie tylko jako okrycia wierzchnie, ale też jako dekoracja domu. Znane również były od zamierzchłych czasów ze swoich właściwości leczniczych i hipoalergicznych. Dzięki tym właściwościom, runo owcze doskonale nadaje się dla małych dzieci, gwarantując im spokojny sen oraz utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała.

Od wielu, wielu lat lecznicze właściwości skór owczych były znane i powszechnie z nich korzystano. Służyły do uśmierzania bólu, robiono z nich okłady przy złamaniach czy przy chorobach skórnych.

 

Lecznicze właściwości naturalnych skór owczych

Istnieje wiele dolegliwości i schorzeń, przy których warto wspomagać tradycyjne leczenie prozdrowotnymi właściwościami owczego runa. Wszelkie choroby skóry, takie jak lekkie oparzenia, odleżyny czy reakcje alergiczne dobrze reagują na kontakt z naturalną skórą owczą. Oczywiście ważna jest regularność stosowania skór na zmienione chorobowo miejsce, gdyż kontakt runa z ciałem powinien być jak najczęstszy.

Naturalne skóry owcze wykazują zbawienny wpływ również przy nerwobólach różnego pochodzenia, bólach zębów, stanach zapalnych mięśni oraz stawów. Sprawdzają się także podczas leczenia przeziębienia i kataru - wówczas najlepiej stosować je jako koc bądź narzutę, którą należy chorego okryć.

 

Naturalna skóra owcza - najlepszy domowy jonizator i oczyszczacz powietrza

Oprócz zdolności do wspomagania organizmu w leczeniu różnych dolegliwości, naturalna skóra owcza neutralizuje też substancje znajdujące się w powietrzu, szczególnie w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak domy czy mieszkania. Wyłapuje z powietrza, wiąże i neutralizuje szkodliwe dla organizmu związki chemiczne. Skóry ponadto pochłaniają nieprzyjemne zapachy, np. dymu z papierosów. Od kiedy w naszych domach znajduje się coraz więcej urządzeń elektrycznych i elektronicznych, zmagamy się z lokalnym elektrosmogiem. Komputery, telewizory, komórki, małe i duże urządzenia AGD emitują elektromagnetyczne i radiowe fale. Ich długotrwałe oddziaływanie może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie ludzi i zwierząt. Owcze runo pełni rolę odpromiennika, gdyż absorbuje działanie elektrosmogu, oczyszczając pomieszczenia ze szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego.

 

Lanolina - zwierzęcy wosk o leczniczych właściwościach

Naturalne skóry owcze bogate są w lanolinę, czyli wosk zwierzęcy, posiadający wiele właściwości leczniczych. Głównymi jego składnikami są estry kwasów tłuszczowych i steroli zwierzęcych. Lanolina doskonale wchłaniana jest przez skórę, dlatego znajduje zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym, głownie przy wyrobie maści i kremów.

 

Naturalna skóra owcza - doskonała dla każdego

Kożuchy naturalne utrzymują temperaturę ciała na stałym poziomie, pozwalając na optymalne funkcjonowanie organizmu ludzkiego. Ponadto przepuszczają powietrze, zapewniając dobrą wentylację i właściwe oddychanie skóry. Owcze runo zobojętnia jony dodatnie, poprawiając w ten sposób ogólną kondycję i samopoczucie. Kożuchy naturalne łagodzą dolegliwości reumatyczne, a jednocześnie zapewniają komfort użytkowania na co dzień.

Zadbaj o zdrowie swoje i swoich najbliższych - wyposaż rodzinę w kożuchy z owczej skóry naturalnej!

Sprawdź nasze wszystkie modele w kategorii damskie kożuchy

Sprawdź nasze wszystkie modele w kategorii męskie kożuchy

Komentarze

Brak komentarzy

Twój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło