Kurtka skórzana, która będzie służyć długie lata

person Wysłane przez: Emoris list W: Kurtki skórzane Opublikowane: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetlenia: 2971

Zakup skórzanej kurtki zalicza się do kategorii droższych wydatków. Oczywiście mamy na myśli kupno oryginalnej skórzanej kurtki, a nie z materiału skórpodobnego, czyli syntetycznego tworzywa sztucznego. Licząc się z wydatkiem kilkuset złotych na kurtkę, każdy chyba chce mieć pewność, że będzie mu służyć przez długi czas. Jak można zyskać gwarancję, że tak właśnie będzie? Co można zrobić przy wyborze kurtki, aby być z niej zadowolonym przez długi czas?

Kurtki skórzane – rodzaj skóry ma znaczenie

Długowieczność skóry naturalnej zależy oczywiście od materiału, z którego została ona wykonana. Istnieje wiele gatunków skór naturalnych i każdy z nich ma inne cechy i właściwości. Jaki zatem gatunek jest najbardziej polecany do szycia kurtek ze skóry? Będzie to skóra bydlęca. Posiada ona bardzo dużą wytrzymałość na wycieranie i rozerwanie, czyli najpopularniejsze rodzaje uszkodzeń mechanicznych, którym kurtka może być poddawana.

Kolejnym rodzajem skóry naturalnej, wykorzystywanej do produkcji kurtek jest skóra jagnięca. Jest ona miękka i przyjemna w dotyku, niestety nie ma już tak dużej wytrzymałości jak skóra bydlęca. Z tego również powodu produkuje się z niej kurtki nieco bardziej ekskluzywne, noszone zazwyczaj okazjonalnie. Skóra jagnięca ma jeszcze jedną ważną zaletę, a mianowicie bardzo dobrze się prezentuje i jeśli jest odpowiednio pielęgnowana, uszyta z niej kurtka będzie służyć przez wiele kolejnych lat.

Jak dbać o skórzane kurtki

Nie tylko gatunek skóry, ale również sposób jej pielęgnowania będzie mieć wpływ na to, jak długo kurtka nam posłuży. Czego nie lubi żadna naturalna skóra? Przede wszystkim wilgoci. Nie należy w takich kurtkach wychodzić na deszcz, a jeśli już dojdzie do jej zamoczenia, należy wytrzeć miękką szmatką nadmiar wilgoci z powierzchni, a kurtkę pozostawić do swobodnego wyschnięcia w ciepłym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Nie należy również umieszczać skórzanej odzieży bezpośrednio źródeł ciepła – np. kominka. Wysoka temperatura może spowodować pękanie skóry.

 

Komentarze

Brak komentarzy

Twój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło