Naturalny kożuch skórzany – Sprawdź jak o niego zadbać!
Kożuch z naturalnej skóry jagnięcej lub owczej to najcieplejsza zimowa odzież wierzchnia. Kożuchy takie, szyte na miarę, mają oczywiście większą wartość niż kurtki syntetyczne. Już choćby z tego powodu dobrze jest wiedzieć, jak prawidłowo należy o nie dbać. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zasady prawidłowej pielęgnacji kożuchów.
Skórzany kożuch latem
Tuż po zakończeniu zimy i rozpoczęciu się cieplejszej pory roku, zwykle zapominamy o grubych ubraniach. To błąd. Chcąc, aby kożuch posłużył nam znacznie dłużej, powinniśmy zadbać o jego prawidłowe przechowywanie i ochronę przed molami. Dokładnie tak. Mole to jedno z największych zagrożeń, które na swojej drodze spotkać może kożuch z naturalnej skóry. Aby mole nie dosięgły naszego kożucha, warto go wyjąć z szafy, złożyć rękawy i całość schować do takiego miejsca, w którym kożuch nie będzie mieć kontaktu z inną garderobą.
Kożuch – siedzieć czy stać?
Jeżeli często podróżujesz autobusem i masz na sobie kożuch, lepiej w nim stać niż siedzieć. Zmniejszamy wówczas ryzyko jego odkształcenia i pojawienia się fałd i załamań.
Kożuch ze skóry a kosmetyki
Podobnie jak w przypadku kurtek, również kożuchy nie powinny mieć kontaktu z perfumami oraz innymi kosmetykami, które mogą zawierać w składa alkohol. Dlaczego? Ponieważ prowadzić może on do odbarwiania się skóry.
Wilgoć a skóra naturalna
Żaden gatunek skóry naturalnej nie lubi wilgoci. To zrozumiałe. Nadmiar wilgoci może prowadzić do rozciągnięcia się skóry, przez co kożuch straci swój oryginalny, dobrze dopasowany wygląd. Co można zatem z tym zrobić? Przede wszystkim unikać ulewnego deszczu, impregnować skórę, a kiedy już dojdzie do jej zamoczenia, suszyć kożuch rozwieszony na wieszaku, w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Nie suszymy natomiast skóry na ciepłych grzejnikach.
Usuwanie tłustych plam
Jeśli skóra kożuchowa ulegnie zabrudzeniu czymś tłustym, plamę należy usunąć spirytusem amoniakowym, mieszając go z talkiem. Całość stworzy pastę, którą należy wcierać w plamę, usuwając ją.
Jak usunąć lekkie zabrudzenia?
Zabrudzenia z warstwy wierzchniej kożucha możemy spróbować usunąć domowymi sposobami, za pomocą spodniej części skórki od chleba lekko czerstwego, delikatnie pocierając tak, aby nie uszkodzić lica kożucha. Pamiętajmy o tym, żeby nie pocierać zabrudzenia spieczoną częścią skórki.
Sprawdź nasze wszystkie modele w kategorii damskie kożuchy
Sprawdź nasze wszystkie modele w kategorii męskie kożuchy
W tej samej kategorii
- Jak dobrać idealny kożuch do sylwetki? Przewodnik po krojach i długościach
- Kożuch ramoneska: połączenie stylu i funkcjonalności w zimowej garderobie
- Rodzaje kożuchów: czym się wyróżniają i jakie mają wady oraz zalety?
- Zalety noszenia kożucha: dlaczego warto inwestować w ten klasyczny element garderoby?
- Kożuszki damskie na guziki czy zamek – który wybór jest lepszy?
Komentarze
Brak komentarzy
Twój komentarz