Ramoneska skórzana. Ponadczasowa propozycja dla każdego!

person Wysłane przez: Emoris list W: Kurtki skórzane Opublikowane: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetlenia: 2945

Co to jest ramoneska? Kto i kiedy zaprojektował ten klasyczny wzór kurtki? Ramoneska jest potoczną nazwą skórzanej kurtki motocyklowej. Jej wzór został stworzony w roku 1928 przez Irvinga Schotta. I pomimo tego że od tego czasu minęło już blisko 100 lat, kurtka ani trochę się nie zestarzała i w dalszym ciągu jest chętnie noszona przez kobiety i mężczyzn w każdym wieku. To niewątpliwa zasługa jej modnego wyglądu, a także ciekawie zaprojektowanych dodatków. Jakich?

Charakterystyczne elementy skórzanej ramonseski

Patrząc na różnego rodzaju skórzane kurtki, nie trudno będzie spośród nich wskazać na ramoneskę. Wyróżnia się ona kilkoma elementami. Pierwszy z nich to podwójne klapy skórzane. Drugi to asymetryczny, przesunięty na bok zamek. Trzeci element to praktyczny skórzany pasek, służący do zacieśnienia kurtki i dopasowania jej do talii. Całość tych detali składa się na kurtkę ramoneskę, która dodatkowo zdobiona jest ćwiekami i zamkami błyskawicznymi w kolorze srebrnym, posiadającymi duże zęby. Jeśli chodzi o wybór materiałów, to na rynku spotkać można dwa jego gatunki. Pierwszy z nich to skóra naturalna – najszlachetniejsza ze wszystkich opcji. Drugi to skóra ekologiczna, czyli tańsza alternatywa dla naturalnej skóry, którą odradzamy.

Czy ramoneska pasuje każdemu?

Na tak postawione pytanie może być tylko jedna i to oczywiście pozytywna odpowiedź. Oczywiście że tak. Kurtka ramoneska to ponadczasowa propozycja, która każdemu powinna przypaść do gustu. Przede wszystkim jest bardzo wygodna, nie krępuje ruchów i wyróżnia się dużą trwałością. Ponadto noszenie kurtki ramoneski jest modne samo w sobie. Mimo iż ma prawie 100 lat, jej krój jest jednym z najlepiej dopracowanych modowych projektów. Stawiana na równi z tak przełomowymi odkryciami jak jeansy, powinna znaleźć się w każdej garderobie. Z pewnością jej noszenie dostarczy wielu pozytywnych odczuć i zapewni komfort.

Z czym nosić ramoneskę?

Oczywiście z tym, z czym będzie Ci najwygodniej. Mogą to być skórzane lub sportowe buty i rzecz jasna jeansy. Dopasowane rurki i regulowana talia ramoneski świetnie się ze sobą komponują, sprawiając że każdy będzie modnie wyglądać w takim zestawieniu.

Propozycje ramonesek dostępnych w naszym sklepie dla niej i dla niego

Spraw sobie prezent!

Komentarze

Brak komentarzy

Twój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło