Skóra naturalna – pielęgnacja i czyszczenie

person Wysłane przez: Emoris list W: Poradniki Opublikowane: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetlenia: 2976

Skóra licowa

Jest to bardzo popularny gatunek skóry naturalnej, wykorzystywany do produkcji kurtek oraz obuwia. Charakteryzuje się gładką powierzchnią. Skóra licowa jest równocześnie jedną z najłtwiejszych do utrzymania w czystości. Usuwanie plam odbywa się poprzez ich ścieranie wilgotną szmatką, ale w taki sposób, aby nie doszło do przemoczenia skóry. Dzięki temu że powierzchnia skóry licowej jest gładka, zabrudzenia mają utrudnione wnikanie do środka, a proces czyszczenia nie wymaga pocierania skóry. Po wyczyszczeniu skóry licowej, dobrze jest ją odpowiednio zaimpregnować przed zabrudzeniami oraz wilgocią. Można do tego celu stosować dedykowane preparaty, natłuszczające skórę. Impregnacja nie tylko zapewnia jej odpowiednią ochronę, ale również poprawia kondycję i sprawia że prezentuje się jeszcze ładniej. Kolor skóry nabiera głębi, a ona delikatnie błyszczy.

Skóra kożuchowa

Skóry kożuchowe to skóry owcze i skóry jagnięce. Ich pielęgnacja polega przede wszystkim na wyczesywaniu, które poprawia elastyczność materiału i pozwala zachować skórze miękkość. W tym celu należy stosować dedykowane szczotki z naturalnym włosiem. W sposób kontrolowany rozczesują one włókna skóry, nie dopuszczając do jej pękania i rozwarstwiania się. Zabrudzona skóra kożuchowa powinna być czyszczona pastą, uzyskaną z połączenia spirytusu amoniakowego z talkiem. Pastę taką rozprowadzamy na tłustą plamę i wcieramy ją. Skórę kożuchową można impregnować dedykowanymi preparatami o właściwościach hydrofobowych. Sprawiają one że na powierzchni skóry tworzy się niewidoczna warstwa, izolująca od wilgoci. Pamiętajmy jednak że taka impregnacja nie zapewnia 100% ochrony przed wilgocią.

Komentarze

Brak komentarzy

Twój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło