Z czego szyjemy kurtki skórzane oraz kożuchy – gatunki skór
Skóra licowa jagnięca
Jest to jedna z najwyżej cenionych odmian skóry naturalnej. Skóra licowa jagnięca jest bardzo miękka i elastyczna. Być może mogłoby to wzbudzać pewne obawy o trwałość uszytych z nich ubrań, ale okażą się one bezpodstawne. Skóra licowa jagnięcia jest bardzo wytrzymała, a dowodem tego może być fakt, że wykorzystuje się ją również do produkcji obuwia. Jest ono znacznie bardziej narażone na zużycie niż kurtki czy kożuchy. Skóra licowa jagnięca niestety nie jest tania w produkcji, a tym samym uchodzi za bardzo ekskluzywny i luksusowy produkt, zarezerwowany dla odzieży najwyższej jakości. Uszyte z nich płaszcze i kożuchy charakteryzują się wysokimi walorami estetycznymi, a jednocześnie jest ciepła i komfortowa w noszeniu.
Skóra bydlęca
Bydlęca skóra jest jedną z najchętniej wybieranych do produkcji kurtek skórzanych. Dlaczego? Ponieważ ma stosunkowo przystępną cenę i jest bardzo dostępna na rynku. Bydlęca skóra z uwagi na swoją budowę i wytrzymałe włókna, jest skórą o najwyższym stopniu wytrzymałości i elastyczności. Uszyte z niej ubrania bardzo dobrze dopasowują się do sylwetki, gwarantując wysoki komfort noszenia. Warto również zwrócić uwagę na bardzo ważny element tego typu skór, którym jest gładka powierzchnia. Kurtki uszyte ze skór bydlęcych są gładkie, wyglądają bardzo elegancko i stylowo. Ten sam rodzaj skór jest równie chętnie wybierany do produkcji obuwia, torebek, portfeli, jak i pozostałej galanterii skórzanej.
Skóra bydlęca Nevada
Jak już zostało wspomniane, skóra bydlęca odznacza się wyjątkową wytrzymałością, a jednocześnie jest niezwykle elastyczna i nosi się nad wyraz komfortowo. Skóra licowa pochodzenia bydlęcego odznacza się gładką fakturą, dlatego często wykorzystuje się ją do produkcji butów lub galanterii skórzanej, takiej jak teczki, portfele skórzane, torebki czy aktówki. Skóra bydlęca Nevada jest wyprawiana chromowo. Wyróżnia się charakterystyczną, groszkowaną fakturą oraz przepięknym połyskiem. To ekskluzywny materiał, który w postaci ubrań doskonale leży na każdej sylwetce, a jednocześnie jest wyjątkowo miękki. Chętnie korzysta się z niego przy produkcji odzieży motocyklowej, walizek lub kufrów, a także toreb skórzanych.
Skóra kożuchowa owcza
Skóra z owiec jest wysoko cenionym materiałem naturalnym. Skórę tego typu najczęściej wykorzystuje się do produkcji kożuchów. Owcza skóra charakteryzuje się niesamowicie wysoką izolacyjnością termiczną. To ona sprawia że uszyte z niej kożuchy są bardzo ciepłe, świetnie chronią przed chłodem i wiatrem. Skóra owcza, nazywana również jest skórą kożuchową. Od strony zewnętrznej, wierzchniej, jest miękka i matowa, natomiast od środka jest bardzo ciepła i miła w dotyku. To wszystko za sprawą znajdującego się na niej futerka. Zapewnia ono jeszcze wyższy komfort termiczny. Ze skóry owczej bardzo często produkuje się elementy wykończeniowe kurtek, takie jak kołnierze, obszycia kapturów itp.
Jaki gatunek skóry wybrać
Jeżeli zastanawiają się Państwo nad wyborem najlepszego gatunku skóry dla kurtki lub kożucha, mamy kilka propozycji.
Kurtki skórzane – w wersji całorocznej odpowiednia będzie skóra bydlęca oraz owcza, o gładkim wykończeniu powierzchni. Jeśli kurtka ma służyć głównie zimą, odpowiednia będzie dla niej skóra ocieplona pianką (przepikowana) lub ze zwykłym ocieplaczem tzw. Podpinką.
Kożuchy – z racji swojej budowy i przeznaczenia, kożuchy nosimy głównie zimą. Oznacza to że naturalnym wyborem będą najcieplejsze gatunki skór, czyli skóra owcza z futerkiem.
Sprawdź nasze wszystkie modele w kategorii damskie kożuchy
Sprawdź nasze wszystkie modele w kategorii męskie kożuchy
Komentarze
Brak komentarzy
Twój komentarz